استفاده از Github Actions برای پروژه های Go

قابلیت جدیدی که اخیرا توسط GitHub معرفی شده ، GitHub Actions است و به شما این امکان را می‌دهد که جریان کاری را به صورت خودکار درآورید. این پروژه درواقع یک CI درحال توسعه است که روز به روز در حال تکامل بوده و هم رده با رقبا پیشرفت میکنه.

استفاده از Github Actions برای پروژه های Go

اگر پست قبلی مربوط به خودکار سازی روند تست و بررسی پروژه لاراول رو خونده باشید ، اونجا از Gitlab CI/CD استفاده کردیم که از بهترین ابزارهای Continuous integration حال حاضر محسوب میشه.

پروژه های Laravel و CI/CD
وجود ابزارهای مختلف برای تست و استقرار پروژه خیلی خوبه ، ولی وقتی ارزش دارن که ازشون استفاده کنید. یکی از بهترین ابزار های این حوزه هم Gitlab CI/CD است که تو این پست استفاده ازش برای پروژه های Laravel رو توضیح میدم.

همونطور که در اون پست ذکر کردم ، یکی از بهترین ویژگی های این ابزار ادغام با سرور git داخلی و کوتاه تر شدن روند تست و بررسی پروژه است. حالا Github هم برای اینکه از این حوزه جا نمونه ابزار CI/CD خودش رو با عنوان Github Actions معرفی کرده.

این آموزش که در قالب 2 قسمت آماده شده هم اکنون در یوتیوب منتشر شده و میتونید ازش استفاده کنید

قسمت اول :

قسمت دوم :

همچنین سورس پروژه اصلی رو میتونید از این لینک مشاهده کنید :

hatamiarash7/Mikrotik-Exporter
Prometheus exporter for mikrotik devices. Contribute to hatamiarash7/Mikrotik-Exporter development by creating an account on GitHub.

نظرات خودتون رو به اشتراک بگذارید :))