Mikrotik Dashboard

روتر میکروتیک شما را قادر می‎سازد تا در کم ترین زمان ممکن بتوانید کلیه سرویس های شبکه را پیاده سازی کنید. سیستم عامل این دستگاه Router OS می‎باشد که به سادگی بر روی روتر نصب شده و قابل تنظیم است و همچنین برای اکثر سناریوهای شبکه قابلیت انعطاف زیادی دارد. کمپانی میکروتیک در حال حاضر یکی از برترین کمپانی های است که در زمینه ارائه خدمات شبکه فعالیت می‎کند و مشتریان این شرکت کمپانی های چون HP – Motorola – Siemens – Nasa و ... میباشد.

در مقایسه با دستگاه های دیگر نصب و پیاده سازی این روتر بسیار کم هزینه می‎باشد به طوریکه شما به راحتی می‎توانید یک شبکه وایرلس و کابلی بسیار خوب داشته باشید و همچنین کارمندان این شبکه ها را کنترل کنید.

tooltip

مقدمه

یکی از دغدغه های مدیران شبکه و ناظرین دیتاسنتر ها مانیتورینگ و عیب یابی این دستگاه ها می باشد. انجام این کار به صورت پیشفرض کاری دشوار بوده و نیازمند روندی طولانی است. این روند در صورتی که در شبکه ی خود Hotspot نیز راه اندازی کرده باشید طولانی تر و سخت تر خواهد شد.

در حال حاضر سیستم عامل Router OS به همراه یک API داخلی عرضه می شود که در کنار آن ، افراد مختلف کتابخانه هایی را برای زبان های برنامه نویسی گوناگون منتشر کرده اند. برای مثال :

PHP

Node JS

Java

این پروژه ، ابزاری برای مانیتورینگ و مدیریت دستگاه های میکروتیک می باشید که با زبان PHP نوشته شده است. همانند WinBox می توانید به صورت ریموت یا محلی به دستگاه متصل شده و آن را مدیریت کنید. همچنین با توجه به داشتن رابط کاربری گرافیکی و بهتر نسبت به WinBox مانیتورینگ دستگاه ساده تر خواهد بود

tooltip

جهت مدیریت Hotspot ویژگی های خاصی نیز در این پروژه وجود دارد. برای مثال می توانید برای کاربران ایجاد شده ، تیکت های مخصوص ساختته و پرینت کنید.

نصب

کل پروژه Dockerize شده و جهت اجرای آن چند دستور ساده نیاز دارید

git clone https://github.com/hatamiarash7/Mikrotik_API && cd Mikrotik_API
docker-compose up --build

پس از آن با نام کاربری admin و رمز عبور admin وارد اپلیکیشن شده و دستگاه خود را ثبت کنید.

جهت هرگونه راهنمایی برای نصب یا تنظیم می توانید در تماس باشید.